close
تبلیغات در اینترنت
خرید دامنه
کامپیوتر

گروه کامپیوتر موسسه آموزش عالی کوشیار

کامپیوتر
امروز سه شنبه 20 آذر 1397
تبليغات تبليغات

Rozaneh: آمارهای جالب 10 شبکه اجتماعی در سال 2015

 شبکه‌های اجتماعی حاکمیت دنیای مجازی را در اختیار دارند و این‌طور که آمارهای رسمی نشان می‌دهد، یک‌سوم مردم جهان در این پلتفرم‌های تعاملی عضو هستند. محبوبیت شبکه‌های اجتماعی به‌قدری افزایش یافته است که کارشناسان می‌گویند به کمک آنها می‌توان رفتار و عملکرد یک جامعه را تغییر داد، موفقیت هرچه بیشتر کسب‌وکارها را موجب شد، فروش یک محصول خاص را بیشتر کرد، نحوه فعالیت یک برند در بازار جهانی را بهبود بخشید و به عبارت دیگر سمت و سوی فعالیت در دنیای واقعی را در دست گرفت. شاید به همین دلیل است که کاربران چند ساعت از روز خود را به گشت‌وگذار در فیس‌بوک اختصاص می‌دهند یا اینکه در طول روز بارها به صفحه خود در تويیتر سر می‌‌زنند.

محتوا، نحوه به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات و نوع پاسخگویی به نیاز کاربران مهم‌ترین بخش‌های یک شبکه اجتماعی را تشکیل می‌دهند و این روزها تقریبا بیشتر افراد یک جامعه با این پلتفرم‌ها درگیر هستند. کارشناسان از شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک عرصه جهانی یاد می‌کنند که گوشه و کنار دنیای وب را هم تسخیر کرده‌اند و تقریبا همه مردم کره خاکی به نوعی با آن درگیر هستند. به‌طور کلی گفته می‌شود 72 درصد کاربران اینترنتی جهان در شبکه‌های اجتماعی حضور دارند و 89 درصد این افراد در گروه سنی 18 تا 29 سال به‌سر می‌برند. بررسی‌ها نشان داده 60 درصد افراد 50 تا 60 ساله در شبکه‌های رسانه‌ای فعال هستند و 43 درصد افرادی بالای 65 سال هم از مزایای این سایت‌ها استفاده می‌کنند. کارشناسان مرکز Biz Trends بر اساس آخرین مطالعه خود روی 10 شبکه اجتماعی برتر جهان، آمار و ارقام جالبی منتشر کردند که به قرار زیر بازگو می‌شود.

فیس‌بوک فیس‌بوک همچنان به‌عنوان بزرگترین و پرمخاطب‌ترین شبکه اجتماعی در جهان یاد می‌شود. تنها در کشور آمریکا بیش از یک میلیون سازمان کوچک و متوسط آگهی‌های تبلیغاتی خود را روی فیس‌بوک منتشر می‌کنند و همچنین گفته می‌شود سازمان‌های بزرگ آمریکایی سالانه بیش از 100 میلیون دلار بودجه تبلیغاتی خود را به فیس‌بوک اختصاص می‌دهند. هم‌اکنون تعداد مشترکان فیس‌بوک از 3/1میلیارد نفر هم فراتر رفته است و بیش از یک میلیون سایت اینترنتی با لینک مستقیم برای ورود به صفحه شخصی در فیس‌بوک موجود است. همچنین 23 درصد کاربران فیس‌بوک دست‌کم روزی پنج بار وارد صفحه اختصاصی خود می‌شوند و 47 درصد کاربران هم اعلام کرده‌اند فیس‌بوک بیشترین تاثیر را در روند خریدهای آنها به جا می‌گذارد. علاوه بر این مشخص شده است 70 درصد بازاریابان از فیس‌بوک برای جذب مشتریان جدید استفاده می‌کنند.

 

تويیتر تويیتر برای آن دسته از کاربرانی که تمایل دارند پیام‌های کوتاه خود را با دیگران به‌اشتراک بگذارند، بهترین شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. توييت‌های 140 کاراکتری طی چند سال گذشته توانسته‌اند دنیای شبکه‌های رسانه‌ای را متحول کنند. آمارها نشان می‌دهد 81 درصد درآمدهای تبلیغاتی در تويیتر از طریق دستگاه‌های موبایلی حاصل می‌شود و این سایت به واسطه سرویس Promoted Trend برای انتشار آگهی‌های 24 ساعته در هر شبانه روز دست‌کم 200 هزار دلار درآمد کسب می‌کند. کارشناسان می‌گویند تويیتر را باید به اندازه فیس‌بوک جدی گرفت و آن را یکی از تاثیرگذارترین سایت‌های اینترنتی جهان دانست. این سایت هم‌اکنون بیش از 650 میلیون عضو ثبت شده دارد و 34 درصد بازاریابان از تويیتر برای فروش محصول و موفقیت حضور خود در بازار جهانی استفاده می‌کنند. تويیتر بین سال‌های 2014-2013 سریع‌ترین رشد را در ميان شبکه‌های اجتماعی داشته و تعداد اعضای خود را 44 درصد بیشتر کرده است. این شبکه اجتماعی ماهانه 250 میلیون کاربر فعال دارد که روز به‌روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. شايان ذکر است که طی چند ماه اخیر برخی تغییرات در تويیتر ایجاد شده که از مهم‌ترین آنها می‌توان به رفع محدودیت 140 کاراکتری برای نوشتن تويیت‌ها اشاره کرد.

 

LinkedInاز این سایت به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی سازمانی در جهان یاد می‌شود. این سایت شبکه‌های تخصصی در ميان کارشناسان جهان ایجاد کرده است و مدیران و کارمندان را به هم متصل می‌کند. در حال حاضر بیش از 352 میلیون نفر در LinkedIn عضو هستند و با گذشت هر یک ثانیه دو عضو جدید به این شبکه اجتماعی افزوده می‌شود. در هر ماه به طور میانگین 97 میلیون نفر از اعضای LinkedIn به صفحه اختصاصی خود سر می‌زنند و این مرکز پیش‌بینی کرده تعداد مشترکان خود را تا سال 2020 به سه میلیارد نفر برساند. در پایان ژوئیه 2015 کاربران از 200 کشور جهان در این شبکه اجتماعی عضویت داشتند و 70 درصد اعضای این مجموعه در خارج از آمریکا به سر می‌بردند. سایت LinkedIn ادعا می‌کند اگر مشترکان آن مطالب خود را همراه با یک عکس به‌اشتراک بگذارند، احتمال دیده شدن آنها از سوي بقیه کاربران 11 برابر افزایش می‌یابد. ماه گذشته صفحات مختلف در این شبکه اجتماعی 35 میلیارد بار دیده شد.

 

Google Plusاین شبکه اجتماعی که تحت مدیریت گوگل خدمات خود را ارایه می‌دهد، به‌طور میانگین در هر ماه 359 میلیون کاربر فعال دارد و در بیشتر مواقع برای بازاریابی و فعالیت‌های آنلاین تخصصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در فصل دوم سال 2015 میلادی میزان ارتباط مثبت میان مشترکان Google+ و برندهای بزرگ جهان 53 درصد بیشتر شده است. در حال حاضر یک میلیارد حساب کاربری فعال در Google+ موجود است و گفته می‌شود هر سال تعداد کاربران آن 33 درصد افزایش می‌یابد. بزرگ‌ترین گروه مخاطبان این شبکه اجتماعی را افراد 45 تا 54 سال تشکیل می‌دهند و تعداد آنها از سال 2012 به بعد 56 درصد افزایش یافته است. کمتر از سه سال است که این شبکه اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده و اگرچه ابتدا با سرمایه‌گذاری 500 میلیون دلاری فعالیت خود را آغاز کرد، اما ارزش کنونی آن چند میلیارد دلار محاسبه می‌شود. به‌طور میانگین هر کاربر هفت بار در روز به صفحه اختصاصی خود در Google+ مراجعه می‌کند و در مجموع سه ساعت و 46 دقیقه در آن حضور می‌یابد. بیشتر مطالبی که در این شبکه اجتماعی به‌اشتراک گذاشته می‌شود، کمتر از 60 کاراکتر دارد و 97/6 درصد از ترافیک اینترنتی جهان در اختیار Google+ است.

 

یوتیوب این سایت که یکی از زیرمجموعه‌های گوگل محسوب می‌شود، بزرگ‌ترین مرکز انتشار تصاویر ویدیویی آنلاین در جهان است. پیش‌بینی می‌شود یوتیوب در سال 2016 میلادی بیش از 6/5 میلیارد دلار درآمد داشته باشد. هم‌اکنون در هر ماه شش میلیارد ساعت ویدیو روی سایت یوتیوب مشاهده می‌شود و کاربران موبایلی روزانه یک میلیارد ویدیو منتشرشده روی آن را تماشا می‌کنند. در مجموع روزی چهار میلیارد ویدیو روی یوتیوب مشاهده می‌شود و در هر دقیقه معادل 300 ساعت فایل تصویری جدید در این سایت قرار می‌گیرد. میزان ویدیوهای یوتیوب که هر دقیقه در فیس‌بوک مشاهده می‌شود، معادل 323 روز است و تقریبا 9 درصد سازمان‌های جهان آگهی‌های خود را روی آن منتشر می‌کنند. بر اساس آخرین آمار 9/81 درصد از تمام کاربران اینترنتی 14 تا 17 ساله جهان از یوتیوب استفاده می‌کنند و 72 درصد بزرگسالان هم به آن سر می‌زنند.

 

Pinterestاین شبکه اجتماعی یکی دیگر از ابزارهای رسانه‌ای آنلاین محسوب می‌شود که طی مدت کوتاه پیشرفت قابل ملاحظه داشته است. هم‌اکنون بیش از 70 میلیون کاربر فعال در این شبکه اجتماعی عضو هستند که 85 درصد آنها را زنان تشکیل می‌دهند و بیش از 9 میلیون کاربر هم از طریق صفحه اختصاصی خود در فیس‌بوک وارد Pinterest می‌شوند. این شبکه اجتماعی می‌گوید از تمام کلیدواژه‌هایی که در آن جست‌وجو می‌شود، کاربران 12 درصد کلمات را با خطا تایپ می‌کنند. حدود 8/4 درصد از کاربران این سایت در محل کار خود سراغ صفحه شخصی می‌روند و درمجموع 40 درصد کاربران آن را غیرآمریکایی‌ها تشکیل می‌دهند. تعداد کاربران Pinterest سالانه 135 درصد افزایش می‌یابد و کاربران در هر بار مراجعه 2/14 دقیقه در این ابزار موبایلی گشت‌وگذار می‌کنند.

 

اینستاگرام بازاریاب‌ها این روزها اینستاگرام را یکی از بهترین پلتفرم‌های اجتماعی می‌دانند و توجه ویژه به آن دارند. اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بسیار کاربردی برای روایت انواع داستان‌های تصویری است و می‌تواند در زمینه‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. بیش از 300 میلیون کاربر جهانی در طول هر ماه به صفحه اختصاصی خود در اینستاگرام سر می‌زنند و روزانه 75 میلیون کاربر از خدمات آن استفاده می‌کنند. به‌طور کلی 20 درصد کاربران اینترنتی جهان با اینستاگرام درگیر هستند و جوانان بزرگ‌ترین گروه مخاطبان این مجموعه‌اند. از مجموع مشترکان اینستاگرام، 51 درصد را مردان تشکیل می‌دهند و 14 درصد مطالبی که روی آن منتشر می‌شود حین رانندگی به‌اشتراک گذاشته مي‌شود. البته طبق آمار هشت درصد حساب‌های کاربری در اینستاگرام جعلی یا غیرواقعی هستند و 90 درصد اعضای این گروه را افرادی تشکیل می‌دهند که کمتر از 35 سال دارند. اینستاگرام یکی از زیرمجموعه‌های فیس‌بوک محسوب می‌شود.

 

Tumblrبه‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های یاهو توانسته است خود را به یکی از موفق‌ترین شبکه‌های اجتماعی جهان تبدیل کند. این پلتفرم میکروبلاگ برای به‌اشتراک‌گذاری عکس‌، ویدیو، فایل صوتی، متن، پرسش، و هر آنچه کاربر نیاز دارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. هم‌اکنون بیش از 420 میلیون نفر در Tumblr عضو هستند و این افراد تاکنون 217 میلیون وبلاگ شخصی ایجاد کرده‌اند. در هر روز بیش از 120 هزار وبلاگ در این شبکه اجتماعی به‌روز می‌شود و تاکنون 99 میلیارد عکس و مطلب روی آن قرار گرفته است. اعضای این شبکه اجتماعی روزی 6/113 میلیون مطلب به‌اشتراک می‌گذارند و با هر بار ورود 28 دقیقه در صفحه شخصی خود گشت‌وگذار می‌کنند. تعداد کاربران ماهانه این شبکه اجتماعی موبایلی 1/199 میلیون نفر گزارش شده است.

 

Flickrاین شبکه اجتماعی که به به‌اشتراک‌گذاری عکس و ویدیو اختصاص دارد، یکی از زیرمجموعه‌های یاهو محسوب می‌شود و روزانه 5/3 میلیون عکس جدید روی آن قرار می‌گیرد. این شبکه اجتماعی در مجموع 92 میلیون مشترک فعال دارد و که کاربران آن از 63 کشور با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. تاکنون بیش از 10 میلیارد عکس از سوي کاربران Flickr روی آن منتشر شده است و این افراد بیش از دو میلیون گروه اختصاصی تشکیل داده‌اند. شبکه اجتماعی Flickr که خدمات خود را به‌صورت موبایلی و رایانه‌ای ارایه می‌دهد، برای عکاسان محبوبیت فراوان دارد و بیشتر عکس‌هایی که سال 2014 روی آن گذاشته شد، با دوربین‌های شرکت Canon گرفته شده بود. در بخش دیگر بیشتر عکس‌های موبایلی سال گذشته در Flickr هم با گوشی هوشمند آیفون 5 گرفته شد.

 

Redditاین شرکت اجتماعی موبایلی با هدف سرگرمی مورد استفاده قرار می‌گیرد و اعضای ثبت‌شده انواع محتویات مورد نظر خود را به‌اشتراک می‌گذارند. این ابزار اجتماعی در هر ماه به‌طور میانگین 174 میلیون کاربر فعال دارد و طی 10 سالی که از زمان تاسیس آن می‌گذرد بسیار محبوب شده است. کاربران از 209 کشور جهان در Reddit عضو شده‌اند و در هر ماه 55/7 میلیارد صفحه در این شبکه اجتماعی مشاهده می‌شود. اعضای این شبکه اجتماعی به مطالب منتشرشده 16 میلیارد رای مثبت و 5/2 میلیارد رای منفی داده‌اند و در مجموع 7/1میلیارد کامنت هم برای این مطالب نوشته شده است. تا پایان ژويیه 2015 بیش از 190 میلیون مطلب روی Reddit منتشر شده است و کاربران در هر ماه 85 دقیقه را به حضور در این شبکه اجتماعی اختصاص می‌دهند.

دسته بندي: دانستنیها,کامپیوتر,

اسامی نفرات برتر مسابقه کتاب خوانی

                   اسامی نفرات برتر مسابقه کتاب خوانی

نفر اول :   آقای امیر رضازاده

نفر دوم :   خانم هانیه باقری

نفر سوم :    خانم مهناز صدیقی

 

ضمن عرض تبریک به دانشجویان گرامی که در مسابقه کتابخوانی شرکت کرده و موفق به کسب رتبه برتر شده اند , به اطلاع می رساند جوایز این عزیزان در روز دانشجو ، مورخ 94/9/16 با حضور اعضای محترم هیئت رئیسه مؤسسه ، اعطا خواهد شد.

دسته بندي: کامپیوتر,

ابداع نوعی شبکه عصبی مبتنی بر هوش مصنوعی که سلفی

تفاوت میان یک سلفی خوب و بد چیست؟ یک هوش مصنوعی دارای شبکه عصبی که با استفاده از دو میلیون سلفی تحت آموزش قرار گرفته است خیلی خوب از این تفاوت آگاه است

این سیستم معیارهای مشخصی را برای تشخیص زیبایی سلفی ها در نظر می گیرد و برای مثال در آقایان، مساله مهم مشخص بودن کامل صورت و شانه هاست و اگر کمی هم موهای سرشان بلند باشد که قطعا سلفی آنها را در زمره برترین ها انتخاب می کند

در ادامه مطلب بخوانید

دسته بندي: دانستنیها,کامپیوتر,

رشد نرخ ارتقا ویندوز 10 در ماه سوم عرضه این محصول کندتر شده

ویندوز 10 حدود سه ماه پیش به طور رسمی عرضه شد اما سهم فروش آن در بازار سیستم عامل ها تاکنون فقط 7.94 درصد بوده. با این رقم در همین زمان کوتاه از میزان فروش کلی ویندوز 8 و هر دو نسخه OS X فراتر رفته اما به طور کلی، سرعت رشد بسیار پایینی داشته

 

در انتهای آخرین ماه تابستان، سهم بازار ویندوز 10 به 5.21 درصد رسید و در اوایل نخستین ماه پاییز نیز حدود 1.42 درصد رشد داشت و در نهایت به 6.63 درصد از سهم بازار دست یافت. در روزهای پایانی مهرماه این رقم به 7.94 درصد تبدیل شد، یعنی سهم فروش ویندوز 10 فقط 1.31 درصد رشد کرده که در مقایسه با ماه گذشته، پسرفت داشته

در میان همه سیستم عامل ها، ویندوز 7 همچنان در رتبه نخست قرار دارد و سهم بازار آن 55.71 درصد اعلام شده. اما همین محصول با معرفی و عرضه ویندوز 10 کمی مورد بی مهری کاربران قرار گرفت. به طوری که در مرداد ماه سهم بازار نسخه هفتم 60.73 بود اما با ورود نسخه جدیدتر حدود 5 درصد از سهم خود را از دست داد

با استناد به آمار منتشر شده، تعداد کاربران ویندوز 10 تا اول آبان حدود 120 میلیون نفر بوده و مایکروسافت امید دارد تا پایان سال 2017 این رقم را به یک میلیارد کاربر برساند. کمپانی یاد شده تا انتهای تابستان سال 2016 میلادی، آپدیت ویندوز را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار خواهد داد تا بتواند به این هدف خود نائل شود


بد نیست بدانید آپدیت محبوب ترین ویندوز موجود یعنی نسخه 7، فقط تا ابتدای سال 2020 میلادی ادامه خواهد یافت و پس از آن دیگر به روز رسانی برای این محصول ارائه نخواهد شد. بدیهی است تا تاریخ شده هنوز چهار سال زمان باقی مانده

منبع : دیجیاتو
پورعباس

 

دسته بندي: دانستنیها,کامپیوتر,

مطالب تصادفي

مطالب پربازديد